Dzisiaj mamy: niedziela, 26 cze 2022
Sennik Materac - alesennik.pl - znaczenie snów

Sennik materac

Może być dmuchany lub piankowy. Kojarzy się z długim, komfortowym snem, bądź wczasami nad wodą. Materac można wyobrażać sobie w różnych kontekstach. Skojarzenia są jednak pozytywne i raczej sprowadzają się do wypoczynku. Jakie symboliczne znaczenie niesie za sobą ten przedmiot? Co ciekawe, wydaje się ono odbiegać od popularnych skojarzeń. Pojawiający się w naszych snach zwraca uwagę na brak konsekwencji w działaniu, bierność i paraliżujący strach. Wręcz wzywa do pozbycia się wątpliwości i odważnego podjęcia się nowych wyzwań.

Księga Snów - alesennik.pl - Znaczenie snów

Znaczenie snu materac

 • Kiedy we śnie ujrzymy materac – powinniśmy zacząć analizować własne zachowania i ich skutki. Nasze działania stanowią naszą wizytówkę i to od nich zależy jaką wyrobimy sobie opinię. Najwyższy czas wziąć się w garść i pokazać innym na co nas stać.
 • Śniąc starym materacu – zdecydowanie za dużo uwagi poświęcamy mało istotnym sprawom. Ciągłe rozmyślania pochłaniają nasz czas i energię, co przeszkadza nam w realizacji planów i zdobywaniu nowych doświadczeń.
 • Widok materaca bez powietrza w naszym śnie – zwiastuje nieprzyjemne wieści. Musimy liczyć się z tym, że nasza ciężka praca okaże się mało efektywna. Skutki ostatnich działań nie będą zadowalające, ale ważne jest by wyciągać wnioski i uczyć się na własnych błędach.
 • Kiedy w naszych snach leżymy na materacu – ogarnęła nas bierność i niepewność. Przestaliśmy wierzyć w siebie i boimy się podejmować ryzyko. Czas odnaleźć motywację i czynić odważne kroki w stronę przyszłości. Nikt nie zaplanuje jej bez nas.
 • Widząc sporo materacy w naszych snach – najwyższy czas zacząć działać. Spore zasoby wiedzy i doświadczenia pomogą nam zrealizować cele. Systematyczna praca i ciągły rozwój umiejętności sprawi, że nie będziemy musieli martwić się o przyszłość.
 • Jeśli we śnie leżymy z kimś na materacu – za mało czasu poświęcamy swoim bliskim. Na co dzień nie doceniamy tego jak bardzo się dla nas starają i jak ogromnym wsparciem nas darzą. Powinniśmy znaleźć chwile, by im za to podziękować.
 • Kiedy śnimy o spaniu na materacu – już wkrótce odnajdziemy wewnętrzny spokój i poczujemy się spełnieni. Nadchodzące wydarzenia sprawią, że będziemy mogli szczerze przyznać, że jesteśmy szczęśliwi.
 • Śniąc o dmuchaniu materaca – mamy za wysokie ambicje. Musimy nauczyć się mierzyć siły na zamiary, bo zbyt duża ilość wyzwań finalnie nas przytłoczy i odbierze energię. Bardzo łatwo w ten sposób zrazić się do dalszych działań.
 • Gdy śnimy o dziurawym materacu – nadchodzi czas kreatywności. Zaczniemy angażować się w nowe projekty i nawet na moment nie zabraknie nam owych pomysłów. Powinniśmy dobrze je przemyśleć i skonsultować z współpracownikami, bowiem mogą okazać się one kluczem do sukcesu.
 • Jeśli w naszym śnie spadniemy z materaca – czekają nas nowe relacje. Czas zweryfikuje nowo poznane osoby. Możemy być jednak spokojni, nic nie wskazuje na nadchodzące rozczarowania. Wręcz przeciwnie – zyskamy szczerych przyjaciół.
 • W przypadku, gdy we śnie leżymy na materacu do pływania – zbyt duża ilość wolnego czasu i brak energii sprawi, że pogrążymy się w marazmie. Powinniśmy jak najszybciej podjąć jakąś aktywność, najlepiej taką, która zaowocuje w przyszłości.
, , , , , , , ,