Dzisiaj mamy: czwartek, 11 sie 2022
Sennik Nos - alesennik.pl - znaczenie snów

Sennik nos

Zapachy urozmaicają odbieraną rzeczywistość i przywołują skojarzenia czy wspomnienia. Dzięki nim łatwiej nam rozpoznać rodzaje kwiatów czy przygotowywanych potraw. Myśląc o zapachach od razu nasuwa nam się obraz części ciała związanej z tym zmysłem. Nos oprócz tego, że stanowi element naszej urody ma swoje metaforyczne znaczenie. Symbolizuje intuicję, przeczucia co do intencji otaczających nas osób czy dobry gust. Pojawiający się w naszych snach może równie dobrze oznaczać skłonności do nadmiernego angażowania się w czyjeś życie.

Księga Snów - alesennik.pl - Znaczenie snów

Znaczenie snu nos

 • Jeśli w naszych snach widzimy nos – długie rozważania i rozkładanie pewnej sprawy na czynniki pierwsze, w końcu zakończy się sukcesem. Uda nam się dotrzeć do źródła problemu i wkrótce podejmiemy kroki w kierunku jego rozwiązania.
 • W przypadku, gdy śnimy o złamanym nosie – los postawił nas w niełatwej sytuacji. Na domiar złego każde rozwiązanie wydaje się być bezsensowne i nieskuteczne. Odczuwamy bezsilność i żal.
 • Sen o krwawieniu z nosa – wskazuje na wyraźne przeszkody w podejmowaniu istotnych, życiowych decyzji. Być może wynikają one z naszego braku pewności i zdecydowania, a może po prostu świat za bardzo komplikuje ostatnie wydarzenia.
 • Jeśli śni nam się długi nos – nadchodzące dni przyniosą sporo pozytywnych zmian. Wreszcie zdołamy uporać się z towarzyszącymi nam już od dawna sprawami. Poczucie ulgi okaże się bezcenne.
 • W przypadku, gdy nos w naszych snach jest duży – zbyt dużo energii i czasu angażujemy w nieswoje problemy. Powinniśmy skupić się na swoim życiu i pozwolić innym popełniać ich własne błędy. W ten sposób unikniemy również przykrych konsekwencji narzucania im swojego zdania.
 • Jeśli przyśni nam się mały nos – czekają nas liczne, niespodziewane sojusze. Wbrew własnym oczekiwaniom zdołamy zakopać topór wojenny z dawnymi wrogami. Być może jest to początek nowej, ciekawej drogi.
 • Gdy śnimy o szerokim nosie – jesteśmy optymistami, zarażamy uśmiechem i czerpiemy z życia pełnymi garściami. Nie zniechęcamy się porażkami, a koleje losu przyjmujemy ze spokojem i pokorą.
 • Wąski nos w naszych snach – wskazuje na brak pewności i zdecydowania podczas podejmowania życiowych kroków i decyzji. Powinniśmy popracować nad organizacją i hierarchizacją własnych potrzeb.
 • Jeśli nos w naszym śnie jest prosty – jesteśmy osobami bezpośrednimi i szczerymi. Działamy zgodnie ze sobą i nie przekraczamy granic dobrego wychowania. Cechuje nas uczciwość i prawość.
 • Kiedy śnimy o czerwonym nosie – często jesteśmy nabuzowani emocjami. To one wpływają na nasze decyzje i zachowania. Nie zawsze konsekwencje takiego podejścia okazują się korzystne. Powinniśmy popracować nad kontrolą własnych uczuć.
 • Sen o braku nosa – zwiastuje niepowodzenia i komplikacje w związku z podejmowanymi przedsięwzięciami. Powinniśmy liczyć się również z tym, że napotkamy liczne przeszkody na drodze do celu.
 • Jeśli we śnie na naszym nosie znajdują się krosty – zaangażujemy się w sprawę, która okaże się nie być tego warta. Musimy przygotować się na rozczarowanie i poczucie zmarnowanej energii.
 • Gdy w naszych snach utracimy nos – w najbliższym czasie zamkniemy się na opinie naszych bliskich i staniemy się bardzo wąsko myślącymi. Nasza intuicja przestanie być już tak niezawodna jak kiedyś.
, , , , , , , ,