Dzisiaj mamy: czwartek, 11 sie 2022
Sennik Zapach - alesennik.pl - znaczenie snów

Sennik zapach

Nietrudno zdefiniować nasz ulubiony zapach. Może to być kojąca woń jabłecznika pieczonego w rodzinnym domu na święta, waniliowa czy cynamonowa świeczka, która kojarzy nam się z zimowymi wieczorami czy przyjemny, kwiatowy płyn do prania unoszący się w powietrzu zwiastując dzień domowych obowiązków. Niewątpliwie różnorodność otaczających nas zapachów sprawia, że pełniej i silniej odbieramy świat, a jednocześnie poszczególne z nich wpływają na nasze emocje. Zapachy towarzyszące nam podczas snów niezaprzeczalnie odzwierciedlają nasze wspomnienia, doświadczenia życiowe czy odczucia z nimi związane.

Księga Snów - alesennik.pl - Znaczenie snów

Znaczenie snu zapach

 • Śniąc o przyjemnym zapachu – tylko utwierdzamy się w przekonaniu, że nasze życie toczy się dokładnie tak jak sobie to wyobrażaliśmy. Jesteśmy szczęśliwi i spełnieni. Osiągamy sukcesy w pracy zawodowej i otaczamy się życzliwymi, szczerymi ludźmi.
 • Sen o nieprzyjemnym zapachu – zapowiada nam nadchodzące przykrości i rozczarowania. Powinniśmy przyjąć ostrożną postawę i bacznie obserwować ludzi wokół siebie. Warto również ufać intuicji, być może to właśnie ona uratuje nas przed przykrymi zdarzeniami.
 • Jeśli we śnie towarzyszy nam słodki zapach – na naszej drodze pojawi się wkrótce ktoś wyjątkowy. Czekają nas same sukcesy i dużo szczęścia. Nie będziemy musieli również martwić się o sferę finansową.
 • W przypadku, gdy przyśni nam się kwiatowy zapach – najbliższe dni przyniosą sporo radości i śmiechu. Ponadto poznamy wartościowe osoby i nawiążemy nową, obiecującą relację romantyczną.
 • Sen o zapachu papierosów – wskazuje na brak wewnętrznej harmonii i towarzyszącą nam niepewność. Odczuwamy lęk przed własnymi uczuciami i sami nie wiemy dokąd zmierzamy. Czujemy niepohamowaną chęć spełnienia swoich pragnień, ale coś wciąż nas powstrzymuje. Powinniśmy dokładnie przeanalizować swoją relację z partnerem, być może nie jesteśmy traktowani z szacunkiem i zrozumieniem.
 • Jeśli śnimy o zapachu perfum – w naszym życiu dużą rolę zaczął odgrywać materializm. Jesteśmy pełni dumy i pychy. Stale otaczamy się luksusami.
 • W przypadku, gdy w naszym śnie ktoś spryska nas perfumami – będziemy mogli liczyć na naszych przyjaciół. Okażą się lojalni i oddani. Ponadto czeka nas sporo przyjemności. Jeśli ich zapach jest nieprzyjemny, musimy przygotować się na smutek i niesatysfakcjonującą nas relację romantyczną.
 • Sen o zapachu pieniędzy – ostrzega nas przed skupianiem uwagi na sprawach materialnych. Momentami zapominamy o ważnych w życiu wartościach i utrzymując taką postawę grozi nam samotność i brak szczęścia.
 • Jeśli w naszych snach towarzyszy nam zapach ziół – być może powinniśmy zacząć działać w kierunku, nad którym już długo się zastanawiamy. Nie mamy nic do stracenia, a perspektywa możliwych zysków kreuje się niezwykle korzystnie i obiecująco.
 • Zapach potu we śnie – wskazuje, że powinniśmy poddać głębokiej analizie planowane przez nas przedsięwzięcia. Bardzo łatwo możemy zaangażować nasz czas i wysiłek w syzyfową pracę.
 • Duszący zapach w naszych snach – skłania do przyjęcia bardziej zdystansowanej postawy wobec otaczających nas ludzi. Nie zawsze kierują nimi czyste intencje i nieraz będą próbowali działać na naszą niekorzyść. Warto również zachować poufne informacje dla siebie, by nie zostały wykorzystane przeciwko nam.
 • Kiedy w naszych snach pojawi się zapach gazu – los nie oszczędzi nam trudnych wyborów i postawi na naszej drodze wiele przeszkód. Wszystko zależy teraz od naszego podejścia i przyjęcia odpowiedniej strategii działania.
 • Śniąc o zapachu wanilii – możemy spodziewać się nowej, intensywnej znajomości. Dość szybko obdarzymy poznaną osobę głębokim uczuciem. Powinniśmy jednak spojrzeć na tą znajomość z realnego punktu widzenia i przeanalizować wszystkie za i przeciw. Podejmując pochopne kroki możemy narazić się na niepotrzebne cierpienie.
 • Towarzyszący nam w marzeniach sennych zapach spalenizny – stanowi niepokojący symbol obecnych w naszym życiu, nieszczerych osób. Musimy zachować ostrożność, bo nasze poczynania są stale obserwowane i każde potknięcie może być wykorzystane przeciwko nam.
 • Śniąc o zapachu potraw – możemy być pewni, że nie dotkną nas żadne problemy natury finansowej. Nie musimy więc obawiać się głodu.
 • W przypadku, gdy śnimy o zapachu kadzidła – czeka nas czas obfity w autorefleksję. Niedługo zaczniemy obserwować i rozumieć własne uczucia i zaczniemy prowadzić życie w zgodzie ze sobą.
 • Czując we śnie zapach mięty – nasza kondycja fizyczna i psychiczna jest pozytywna. Dbamy o siebie i umiemy zadbać o higienę pracy. Nie podejmujemy również krzywdzących dla nas kroków.
 • Śniąc o zapachu cytrusów – w ostatnim czasie przepełniają nas same negatywne emocje, które popychają nas do czynów, z których nie jesteśmy dumni. Musimy nauczyć się kontrolować nasze stany emocjonalny, by nie przyczynić się do szkód.
 • Towarzyszący nam w snach zapach truskawek – wskazuje na nadchodzące dni pełne radości i beztroskiej zabawy. Poczujemy się wolni i szczęśliwi.
 • Sen o zapachu lawendy – stanowi zwiastun niemałych sukcesów na polu zawodowym. Ponadto symbolizuje szczęśliwe i stabilne życie rodzinne.
 • Jeśli przyśni nam się zapach związany z lasem – nie musimy martwić się o nasze zdrowie. Najbliższe dni stanowić będą dowód dobrego stanu naszego organizmu.
 • Zapach róż pojawiający się w naszych snach – zwiastuje zakochanie. Spotkamy osobę, dla której całkowicie stracimy głowę. Czeka nas przyjemny czas podekscytowania i motyli w brzuchu.
 • Śniąc o zapachu do samochodu – możemy być pewni, że nie zaniedbujemy żadnej dziedziny naszego życia. Odpowiednio gospodarujemy swój czas i nie lekceważmy swoich priorytetów.
, , , , , , , ,